איך ניתן לבטל הסכם שכירות?

איך ניתן לבטל הסכם שכירות?

הסכם שכירות נחתם בין בעל הנכס לדייר אשר מעוניין לגור בו. ההסכם כולל סעיפים רבים שחלקם חשובים מאוד. אחד מהם הינו נושא ביטול ההסכם על ידי מי מהצדדים. החוק הישראלי נותן עדיפות מסוימת לשוכר בגלל הרצון להגן עליו. מדובר בסיטואציה בו יש לו קורת גג לראש וסיום הסכם שלא כדין עלול להביאו לסיטואציה שאינה פשוטה בנסיבות הללו. בעיקרון, ניתן לבטל הסכם באופן חד צדדי כאשר קיים סעיף המאפשר זאת, כאשר אחד מהצדדים אינו עומד בסעיף יסודי בו, (תשלום כסף למשל), במקרה וההסכם נחתם מלכתחילה כתוצאה מטעות או הטעיה של אחד הצדדים, או במקרה שבו הוא נחתם לאחר לחץ או ניצול מצוקת אחד מהצדדים.

קראו גם על תהליך תביעת הוצאת דיבה <

זכות משותפת לביטול חוזה

צד אחד יכול לבטל חוזה שכירות קיים רק כאשר קיימת בחוזה אפשרות דומה לצד השני. לצד המשכיר עומדת האפשרות לבקש בהתראת פינוי תוך 90 ימים בעוד שהשוכר יכול להודיע על פינוי תוך 60 ימים או פחות מכך – אם החוזה מאפשר זאת. ניתן לבקש התראת פינוי גם תוך זמן קצר יותר רק במידה והיא אינה מנוגדת לחוק הקיים. משום כך, כדאי מאוד לכלול מראש בהסכם תנאי מפורש לביטול ההסכם באופן חד צדדי. כי אחרת אין אפשרות כזאת (אלא אם אחד הצדדים הפר אותו).

השכרת דירה

השכרת דירה חייבת להיעשות עם התנהלות נכונה הכוללת בדיקת הדירה, הכרת המקום ועוד. יש חשיבות רבה לייעץ של עורך דין מנוסה בתחום (כפי שפונים אל עו”ד הוצאת דיבה במקרה של הוצאת דיבה) מאחר ומדובר על שינוי מהותי בחיים. גם המשכיר חייב לבדוק היטב לפני שהוא מכניס אדם זר לנכס שלו. מומלץ לקבל ליווי של עורך דין אשר גם יכין את ההסכם בהתאם לצרכי הלקוחות ובהתאם לחוק. הדבר ימנע הפתעות שאינן נעימות. 

Navigation