דרושים עובדים לעבודת לילה – האם המשרה זהה לעבודת יום?

דרושים עובדים לעבודת לילה

בהיותכם בתקופה של חיפוש עבודה אתם עתידים לגלות משרות מסוגים שונים ומושגים שלא ממש הכרתם. אולי אפשרויות כאלו שלא ידעתם על קיומן נעשות לאופציה אפשרית עברכם. ואתם מנסים לברר פרטים ולקבל מידע. גיליתם מודעת דרושים שמחפשים עובדים לעבודת לילה. ואתם רוצים לדעת במה מדובר? מהי עבודת לילה? האם תנאי ההעסקה זהים לעובדים ביום? ומה עוד חשוב לדעת?

מהי משמרת לילה?

משמרת לילה היא משמרת בה לכל הפחות שעתיים מתוך המשמרת הן בין השעות עשר בלילה לשש בבוקר. כאשר עובד מועסק במשך שבע שעות במשמרת לילה נחשב הדבר ליום עבודה מלא. כך שכל שעה נוספת מעבר לשבע שעות אלו היא שעה נוספת שהוא זכאי לתגמול נוסף בגינה. כך שהחל מהשעה השמינית במשמרת לילה זכאי העובד לתעריף שכר של שעות נוספות.

עבודה במשמרות

יש מקומות עבודה רבים בהם העובדים מועסקים בתנאים של משמרות. מה שאומר שכל עובד נדרש לעבוד בכל משמרת מספר פעמים בחודש. במקומות כאלו אין להעסיק עובד במשמרת לילה מעבר לשבוע אחד מתוך שבועיים של עבודה. אם כי יש מקרים מסוימים בהם יהיה מותר לחרוג מעבר למספר ימים אלו. יש לציין גם כי שבוע עבודה של עובד אשר מועסק בעבודת לילה מוגבל, והוא לא יחרוג מסך של חמישים ושמונה שעות. מספר שעות זה כולל גם שעות נוספות. רק במקרים בהם יש היתר מיוחד יוכל העובד לעבוד מעבר לסכום שעות זה.

כללים נוספים

לגבי העסקת נשים בעבודות לילה יש כללים מיוחדים. כמו כן במידה ומדובר על אישה בהריון או על אישה שחזרה מחופשת לידה חלים חוקים מיוחדים ויש לברר אותם היטב. גם בני נוער אין להעסיק בעבודת לילה ללא אישור מיוחד לכך. חוקים אלו נועדו להבטיח כי העובדים במשמרות לילה מועסקים בצורה הוגנת שלא פוגעת בהם או מביאה לנזקים.

בכל מקרה חשוב לזכור, ישראל היא מדינה סוציאלית והחוקים נועדו לשמור על זכויות העובדים. יש לברר את החוק ולוודא כי תנאי העסקה המוצעים לכם הוגנים!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...