האם שכונות מחיר למשתכן מורידות את ערך הדירות שמסביב?

מחיר למשתכן

אחת השאלות שאנשים רבים שואלים את עצמם, בין אם מדובר בבעלי דירות, בין אם מדובר בקבלנים שעסוקים בבניית מבני מגורים ובין אם מדובר בכלכלנים או פרשנים אחרים היא, האם שכונות מחיר למשתכן מורידות את ערך הדירות שמסביבן.

על פניו, התשובה אמורה להיות חיובית ויש לכך הסברים שונים. ראשית, ברגע שבונים שכונה מסוימת ליד שכונה קיימת, אז גם מגדילים את היצע הדירות במקום, מה שיכול לגרום לירידה בערך הדירות הקיימות, וגם זה יוצר צפיפות רבה יותר במקום.

שנית, שכונות מחיר למשתכן, אינן שכונות ברמה גבוהה בהכרח, לא מדובר בדירות יוקרה, אלא מדובר יותר בדירות בסגנון של שיכונים מתקדמים, זה גם מלמד משהו על האוכלוסייה שאמורה לעבור לגור במקום, מה עוד שזה גם אומר שהשכונה עצמה, איננה בהכרח מוכנה למגורים. אחת הבעיות הגדולות של שכונות מחיר למשתכן היא, שלא מדובר בשכונות שקמות באופן מלא, כלומר, יש שכונות רבות שנבנו מבני מגורים אך לא בתי ספר או דברים אחרים, וכך השכונה איננה מוכנה בהכרח לאכלוס בצורה מלאה, כפי שאנחנו מכירים משכונות אחרות.

שלישית, שכונות מחיר למשתכן נבנו בדרך כלל בשכונות שאינן בהכרח בעלות ערך גבוה, לא מדובר על שכונות עוני אך גם לא מדובר על בנייה באזורים שנחשבים יקרים, ועל כן ערך הדירות יכול להיפגע מכך.

עם זאת צריך לומר, שאין פה בהכרח תשובה חד משמעית והסיבה היא, שאנחנו יכולים למצוא לא מעט שכונות שנבנו באופן הזה, שהן כבר מוסדרות ומוכנות לאכלוס, והרשות המקומית התכוננה מראש לצורך בניית אותה שכונה. כך שזה לא מחייב בהכרח שערך הדירות מסביב ייפגע.

לפני סיום חשוב להדגיש, אנשים שמחפשים דירות בשכונות של מחיר למשתכן ומחפשים משכנתא לזוכי מחיר למשתכן, הם זוגות צעירים ומשפחות, אנשים שיש להם יכולת לרכוש דירה בעצמם, לא מדובר על דיור ציבורי, לכן אנחנו יכולים להיות בטוחים שהם יישמרו על הנכס שלהם, מתוך כוונה להשתמש בו ובעתיד אולי אפילו למכור אותו. לכן גם להם יהיה חשוב שערך הדירה יישאר גבוה.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר https://zochim.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...

מהו תהליך רכישת נכס ביוון?

מהו תהליך רכישת נכס ביוון?

בכל הנוגע להשקעות נדלן ביוון, אם השתכנעתם והגעתם למסקנה שדירה ביוון היא החלום המתוק שחיכיתם שיתגשם- אנחנו לגמרי מבינים אתכם. אך עם כל הכבוד למוכנות

קרא עוד »