החזרי מס לשכירים – הפרמטרים שקובעים

החזרי מס לשכירים – הפרמטרים שקובעים

בעשורים האחרונים יותר ויותר אנשים שומעים את המושג "החזרי מס" תוך שמגוון פרסומות ברדיו בטלוויזיה ובאינטרנט מסבירות כי לכל אחד ואחת מגיעים החזרים מיסים מתוך מיליוני שקלים שנמצאים בקופת המדינה.

ואכן שכירים בדרך כלל זכאים להחזר מס וזאת עקב תשלומים גבוהים מידי שנגבים משכירים עם השנים, והעדר תיאום בין זמן העבודה שלהם בפועל, למיסים ששילמו העובדים השכירים.

אז מהם הפרמטרים שיקבעו אם תוכלו גם אתם לקבל החזר מס?

אם אתם רוצים ליהנות מסכום כסף שכולו שלכם, חשוב שתדעו כי באמצעות ביצוע כלל הפעולות הדרושות לקבלת החזר מס כולל פנייה אל חברה להחזרי מס בעת הצורך, תוכלו גם אתם לקבל סכום כסף לא קטן שיזרום ישירות לחשבונכם.

החזרי מס, למי שטרם התוודע למושג, נוגעים להחזר כסף שכבר שילמתם והעברתם לרשות המיסים שנמצא שאינו תואם לסכום אותו הייתם צריכים לשלם בפועל, כאשר כיום באמצעות סיוע של חברות מקצועיות, תוכלו לזרז את ההליך ולהתמודד בצורה טובה יותר עם הטפסים והבירוקרטיה הכרוכה בקבלת ההחזרים.

אז מתי נוכל לקבל החזר מס?

פרמטר ראשון נוגע להפרשים בין סכומי המס ששילמנו במשך השנים, לסכום שהיינו אמורים לשלם בפועל. פערים נוספים נוגעים אל:

  • פער בין הכנסה משוערת – גם עצמאיים יוכלו לקבל החזר מס במידה והם שילמו יותר מס ביחס להכנסות שלהם ממה שהם היו אמורים שלשלם.
  • שינויים בתעסוקה – מי שפוטר מעבדותו, התפטר או קיבל דמי אבטלה ופיצויים, יהיה זכאי להחזר מס וזאת שוב עקב ההפרשים במס שהוא שילם ביחס להכנסתו בפועל. גם החלפת מקום עבודה יכולה להוביל להחזר מס.
  • לידה – מי שיצאה לחופשת לידה ושילמה את המיסים מראש או שהכנסתה ניתנה מביטוח לאומי ולא על ידי המעסיק: תזכה להחזרי מס. גם הורים גרושים כמו גם הורים יחידניים יזכו להחזרי מס במידת הצורך.
  • תרומה – מי שמבצע הפקדת כסף עבור עמותות, יוכל להצהיר על כך ולקבל מהרשויות החזר מס מתאים.

לסיכום, כיום לא חסרות סיבות שבגינן רבים זכאים להחזרי מס (בדקו זכאותכם בלינק https://taxref.co.il/eligibility-for-tax-refund). לכן יש כבר עכשיו לבצע את כלל הבירורים המתאימים על מנת לקבלת מהמדינה את הכסף שמגיע לכם!