ניהול סיכונים

ניהול סיכונים

לא פעם אנחנו שומעים את הביטוי ניהול סיכונים. ביטוי זה מוכר לנו מתחומים שונים, ובראש ובראשונה מתחום העסקים והכלכלה. אך למעשה כל עסק, בכל תחום, עובד על פי עקרונות של ניהול סיכונים, כלומר, כל עסק בוחן מה עומד לרשותו, מה הוא יכול להציע, מה הוא רוצה להשיג, מה הוא רוצה לעשות, והאם זה משתלם לו.

ניהול סיכונים הוא למעשה כלי שמאפשר לכל עסק לייצר תוכניות עסקיות לטווחי זמן שונים. למשל, אם עסק מסוים חושב להשקיע בתחום ספציפי, להיכנס אליו, הוא צריך לדעת האם זה משתלם לו מבחינת הסיכון שהוא לוקח והוא צריך לדעת לנהל אותו בצורה נכונה בשביל להשיג את המקסימום ממנו. לשם כך, הוא יבחן מה בדיוק עומד לרשותו, מה בדיוק הוא רוצה להשיג וכיצד לעשות את זה, ועל מה הוא יצטרך לוותר לשם כך.

בעזרת ניהול סיכונים נכון וחכם, הוא ידע להעריך בפני מה הוא עומד, הוא ידע להעריך מה הוא יכול להשקיע, וכיצד לעשות את זה. עסקים רבים עובדים עם משרדי רואי חשבון להם יש מחלקות של מומחים בניהול סיכונים, אשר יכולים לקחת את הספרים של העסק ולבדוק מה בדיוק נמצא שם, מה המצב הכספי של העסק, כמה הוא יכול להשקיע, איזה סיכון הוא לוקח בכך שהוא מחליט להיכנס לתחום מסוים ולבצע דבר כזה או אחר.

חשוב לומר, כל דבר יכול להשתנות. כלומר, אנחנו יכולים לבחון כניסה לתחום מסוים, להחליט שהסיכון הוא מינימאלי, ואכן הנתונים יראו כך, אך עם הזמן, בעקבות שינויים בשוק או בכל מקום אחר, אזי שאנחנו נצטרך להעריך מחדש את הסיכונים מאחר והם ישתנו וזה יכול לשנות את כל ההערכות שלנו. לכן גם חשוב לשתף את המומחים בתחום בכל שלבי התהליך ולא רק בשלבים הראשונים או בשלב בו אנחנו עומדים להיכנס אל התהליך.

לפני סיום חשוב לומר, כל תחום עסקי וכל פעולה עסקית היא בגדר ניהול סיכונים, בשביל להצליח אנחנו צריכים להיות מוכנים לקחת סיכון כזה או אחר. אין ברירה ואנחנו צריכים להיות מוכנים לכך.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...

מסחר יומי בשוק ההון

מסחר יומי בשוק ההון

אם אתם מחפשים להשקיע את הכסף שלכם אבל מעוניינים להפוך את זה לעבודה במשרה מלאה, ייתכן והמחסר היומי יתאים לכם יותר מכל. המסחר היומי מאפשר

קרא עוד »