מה הקשר בין תכנון ועיצוב קמעונאי לבין הגדלת ההכנסות?

תכנון ועיצוב קמעונאי

אם זו שאלה שאתם שואלים את עצמכם, דעו שקיים קשר הדוק בין השניים. עיצוב נכון של חנות יכול לאפשר זרימת לקוחות גדולה יותר, נראות נכונה של החנות הן מצדכם והן מצדי הלקוח ובשילוב עם סידור ועם תכנון מסחרי קמעונאי נכון של מיקום לכל דבר בחנות, אתם בהחלט יכולים להגדיל את ההכנסות שלכם, אך ורק בגלל ששיניתם את עיצוב החנות.

הנה כמה דוגמאות לקשר בין תכנון ועיצוב קמעונאי לבין הגדלת ההכנסות

דפוסי תנועה

ישנם מחקרים רבים הבאים לחקור את דפוסי התנועה של לקוחות בחנויות שונות. הדעה הרווחת היא שלקוחות פונים ימינה כאשר הם מתחילים את מסעם בחנות. יש המקשרים זאת לכיוון התנועה בכביש דבר שמאושר על ידי מחקרים בבריטניה ואוסטרליה אשר מראה שלקוחות פונים שמאלה כשאר הם נכנסים לחנות.

מתן מרחב תנועה ללקוחות והאפשרות שלהם להתלך בנוחות בחנות שלכם, היא אחת השיטות כאשר מתכננים ומעצבים חנות.

הבלטת המוצרים

יצירת מרחבים בין מוצרים מאפשרת ללקוחות רבים, להתמקד בכל מוצר ומוצר ובכך לא לפספס פריט שאולי ימצא חן בעיניהם או פריט בו הם חפצים. בנוסף, מרחב בין מוצרים מאפשר מראה מסודר יותר של חנות מה שישר מוביל להבנת הלקוח שהחנות מסודרת ומנוהלת כמו שצריך.

שיטה נוספת של הבלטת המוצרים היא שינוי חלון הראווה שלכם מדי יום או שבוע. אם החלטתם שאתם רוצים לבצע שינוי בחלון הראווה שלכם מידי יום, קחו בחשבון שאתם ממש לא חייבים לשנות את כל העיצוב של החלון. מספיק שתוסיפו ותורידו כמה מוצרים שונים ותאפשרו לעוברי אורח לראות מרחב גדול יותר של פריטים לתצוגה.

נסו לגעת בכל החושים

לקוחות רבים נמשכים לחנויות לאו דווקא כי ראו משהו שמוצא חן בעיניהם, אלא דווקא בעקבות גירוי החושים שלהם. חנות בעלת ריח נעים, סאונד המתאים לאופי החנות ואולי אפילו איזו צנצנת סוכריות גדולה כחלק מהעיצוב (מה שידליק את חוש הראייה), יכולה לזמן אליכם לקוחות חדשים כישנים.

מה בשורה התחתונה?

תכנון ועיצוב קמעונאי מקצועי או גם תכנון קיוסקים יכול לקחת את העסק שלכם ולמנף אותו כמה רמות למעלה. לא רק שאתם תרגישו בכך, גם הלקוחות שלכם ירגישו.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...

נכס להשבחה

נכס להשבחה

כיום הרבה מאוד משקיעים מחפשים הזדמנויות השקעה בכדי למנף סכום כסף הנמצא ברשותם. ישנם המון מקומות שניתן להשקיע את הכסף בין אם זה בפתיחת עסק,

קרא עוד »