איפה הכי משתלם להשקיע בעולם נכון ל-2019?

נדלן באנגליה

איפה הכי משתלם להשקיע בעולם? כנראה שאם הייתה תשובה חד משמעית לשאלה הזו, היו יותר אנשים עשירים בעולם. כל השקעת נדל"ן, גם ביעדים חמים המוגדרים ככדאיים להשקעה, טומנת בתוכה סיכון כזה או אחר. בכל שנה מחדש, מסמנים מגמות השקעות חדשות, מכתירים אזורים כ"דבר החם הבא" ומכוונים את המשקיעים אל יעדי ההשקעה המדוברים ביותר.

 

ענף הנדל"ן הוא ענף שלמרות המגמות והשינויים בו נחשב כענף יציב. מדובר על אפיק השקעה שלא במקרה נמצא חביב על קהל המשקיעים, זאת מאחר וניתן לראות בבירור איך ישנה נסיקה בכל הקשור להיקפי התשואה המשוערים. אז היכן כדאי להשקיע בשנת 2019? התשובה אינה חד משמעית, אך בהחלט ישנם אזורים ששווים בדיקה.

 

השקעות בחו"ל: ישראלים רבים עלו על השיטה

מחירי הנדל"ן בישראל נחשבים גבוהים, מה שלא אחת משאיר משקיעים פוטנציאליים מחוץ לתמונה. בחו"ל לעומת זאת, קיימות אפשרויות השקעה נוחות יותר. ישנם נכנסים המוצעים במחירים מאד אטרקטיבים – כאלו שניתן למצוא בישראל אך ורק באזורים מרוחקים שהשקעה בהם נחשבת כמעט להפסד כספי וודאי. למרות המחירים הנוחים, התשואה המסתמנת נאה עד גבוהה.

 

יתרונות ההשקעה באירופה: הזדמנויות חדשות, מרחק גיאוגרפי קצר

כבר המון זמן שהעולם הוא מעין כפר קטן: בתוך שעות ספורות ניתן להגיע מנקודה אחת בעולם אל נקודה אחרת. אם מתמקדים על יבשת אירופה, הרי שהיא בכלל מסתמנת כיתרון בכל הקשור לנגישות הנכנס. השקעות נדל"ן באנגליה לדוגמא, מרחיקה את המשקיע מנכס ההשקעה שלו כחמש שעות טיסה בלבד. באנגליה ניתן להשקיע בשלל נכסים, כאשר הדבר החם מסתמן מגורי הסטודנטים – בעיקר באזורה הצפוני של המדינה שעובר תהליכי פיתוח.

 

השקעה במגורי סטודנטים מסתמנת כאיכותית מכמה סיבות:

  • ישנו ביקוש רב מצד סטודנטים למגורים
  • באנגליה לומדים סטודנטים מקומיים וזרים (מה ששומר על הביקוש הרב)
  • לרוב, סטודנטים מעוניינים בפתרון ארוך טווח של כמה שנים
  • התשואה המשוערת עומדת על 7%-10%

 

פולין – יעד נוסף באירופה שכדאי לשקול

מדינה אירופאית נוספת שבשנים האחרונות עלתה לכותרות היא דווקא פולין. כפי שלקח לישראלים לא מעט זמן על מנת לראות בה כמדינה שראוי לתייר בה, כך גם לקח זמן לתפוס אותה כיעד איכותי להשקעה. היתרונות שיש להשקעת נדל"ן בפולין:

  • מחירים התחלתיים נמוכים (השקעה נגישה גם למשקיעים מתחילים)
  • מגוון רחב של דירות לשלל קהלים (סטודנטים, מקומיים, תיירים)
  • צפי לתשואה נאה
  • מרחק טיסה קצר המאפשר נגישות לנכס

 

בדיקת תשואה: מדד לכדאיות ההשקעה שלכם

כלי נוסף שיכול שבאמצעותו ניתן לבדוק את כדאיות ההשקעה היא התשואה הצפוייה לכם. איך מחשבים את התשואה? על פי הפרמטרים הבאים:

  • מחיר הנכס (הכניסו למחיר גם הוצאות צפויות כמו שיפוץ לדוגמא)
  • שכר הדירה המשוער

 

חישוב התשואה מתבצע באופן הבא: יש להכפיל ב-12 (מספר החודשם בשנה) את שכר הדירה החודשי, ולחלק במחיר הנכס. האחוז שתקבלו הוא אחוז התשואה הצפוי לכם. תשואה יפה מוערכת במעל 7%.

 

עד כמה ערך הנכס עתיד לעלות?

לצד חישוב התשואה, כדאי להעריך גם את פוטנציאל עליית ערך הנכס. ערך הנכס יכול לעלות גם בעקבות ביקוש רב שיש לו, אך גם בעקבות שיפוץ משמעותי שמתבצע בנכס, השקעה בתשתיות, הקמת כבישים, הקמת מוסדות לימוד (רלוונטי בעיקר עם השקעה בדירת סטודנטים), פתרונות תחבורה, הקמת מרכזי בילוי ומרכזי קניות, טיפוח הסביבה וכן הלאה. כשערך הנכס עולה, אתם יכולים לגבות דמי שכירות גבוהים יותר – מה שמגדיל את הרווח שלכם.

 

לפני ההשקעה, כדאי בהחלט לבדוק האם צפויות תכניות פיתוח באזור ההשקעה שלכם – כך שלצד התשואה הנאה שאתם מבטיחים לעצמכם, ישנו גם צפוי לעליית ערך הנכס בעתיד.

המידע באדיבות אתר https://britania.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...

עבודות סמינריוניות למכירה

עבודות סמינריוניות למכירה?

כל סטודנט אשר לומד מקצוע כלשהוא, מתבקש במהלך הסמסטר להגיש עבודה סמינריונית בנושא הנלמד. עבודה סמינריונית צריכה להיות מקצועית מאד משום שהיא מהווה חלק גדול

קרא עוד »