מה שונה יועץ משכנתא פרטי מיועץ המשכנתא מטעם הבנק?

מה שונה יועץ משכנתא פרטי מיועץ המשכנתא מטעם הבנק?

אז המחשבה הראשונה היא, רגע, למה אני צריך לשלם למישהו במקום פשוט ללכת בעצמי לבנק ומבלי לשלם כסף לאף אחד?

 

  • התשובה המהירה היא כי יועץ משכנתא פרטי הוא בצד שלכם. אין לו שום אינטרס שהבנק ירוויח יותר על חשבונכם והאינטרס שלו זהה בדיוק לשלכם – בשביל שתהיו מרוצים ויועץ המשכנתאות ירוויח עוד לקוח מרוצה! – והאינטרס הוא לקחת משכנתא שתהיה הכי חסכונית ונוחה עבורכם.

 

  • יועץ המשכנתאות של הבנק יכול להציע רק את המשכנתא של הבנק שלו. אם יש משכנתא טובה יותר בבנק אחר, כמובן שהוא לא יוכל להציע או אפילו לדעת על קיומה של משכנתא טובה יותר. יועץ משכנתא פרטי יציע לכם הצעה למשכנתא מכל הבנקים האפשריים
  • לקיחת משכנתא היא מסובכת. "סינית", "יפנית" "פינית" כל שפה לא ברורה ומוכרת שאפשר לחשוב עליה. יועץ משכנתא של הבנק לא יכול לעזור לכם להבין אפילו מושגים בסיסים עם הזמן המועט שיש לו. יועץ משכנתא פרטי כן יכול לשבת אתכם ולעשות לכם קצת סדר במסלולי המשכנתא ובמושגים הטכנים כמו: מחשבון משכנתא, ריבית משכנתא, שפיצר ועוד ועוד.
  • עם יועץ משכנתא של הבנק לא תוכלו לדבר בצורה פתוחה על הסיכונים שלכם או האילתורים שלכם לגיוס אשראי למשכנתא כדי שהבנק לא יראה אתכם בסיכון גבוה. ליועץ משכנתא פרטי אפשר להגיד הכול כולל הכול ובסוף לשלוח אותו לעבוד עם מה שיש.

מהסיבות שצוינו פה, בעצם קם ענף ייעוץ המשכנתאות הפרטי. ההבנה היא כי הבנק לא תמיד באינטרס שלנו, הבנקים כמובן התנגדו ומתנגדים להתערבות של יועצי משכנתא  מחשש לפגיעה ברווחיות של הבנק.