דרכון פורטוגלי- כל אחד יכול (כמעט)

דרכון פורטוגלי

לא מעט ישראלים מחפשים בשנים האחרונות דרכים להוציא דרכון זר. אחת המדינות שמאפשרות זאת, היא פורטוגל.

דרכון פורטוגלי

מעת לעת אנחנו יכולים למצוא באינטרנט, בעיתונות הכתובה והמשודרת פרסומות של עורכי דין וגורמים אחרים, אשר מציעים לנו לבדוק אפשרות להוציא דרכון פורטוגלי בעזרתם. זה לא דבר של מה בכך, אך אנחנו לא צריכים הרבה לדרכון פורטוגלי, לעיתים כל מה שנדרש מאיתנו זה קצת מחקר, סבלנות וזמן.

לפני שנסביר כיצד מוציאים דרכון כזה, צריך להבין מדוע ישראלים רבים יכולים להוציא אותו ומדוע פורטוגל מעודדת זאת.

לפני מספר שנים הודיעה פורטוגל, שהיא תאפשר לכל ישראלי שיוכיח קשר משפחתי למגורשי ספרד ופורטוגל, להוציא דרכון מקומי שיאפשר להתגורר במדינה ולמעשה להיות אזרח פורטוגלי, וזה אומר גם אזרח של האיחוד האירופי. לפורטוגל היה אינטרס ברור בכך, שכן האוכלוסייה שלה מזדקנת והיא רוצה למשוך אליה צעירים וצעירות. אם הם יציעו דרכונים לישראלים וישראליות, אז יש סיכוי רב שהם יעברו להתגורר בה ויחיו את שוק העבודה שלה.

עבור הישראלים, זה אינטרס די ברור להחזיק דרכון פורטוגלי, כפי שציינו, לא מדובר רק בדרכון שמאפשר להיכנס לפורטוגל ולהתגורר בה, אלא בכל האיחוד האירופי אליו שייכת פורטוגל. מה שאומר הרבה יותר אפשרויות והזדמנויות תעסוקה ולימודים.

כיצד מוציאים דרכון פורטוגלי?

מה שנדרש מאיתנו זה להציג עץ שורשים שיוכיח קשר דרך שם המשפחה למגורשי ספרד, אנחנו לא צריכים ללכת עד לאנשים שחיו בספרד באותה תקופה, אלא מספיק ללכת שתי דורות אחורה, בשביל להוכיח קשר על פי שם משפחה, בהתאם לרשימה של שמות משפחה שממשלת פורטוגל ניפקה ועל פיה היא מציעה דרכונים לישראלים.

בהמשך יש להציג תעודת נישואים, תעודת לידה ותעודות אחרות דרך משרד הפנים, משרד החוץ, כשהכל חתום על ידי נוטריון. כל המסמכים מועברים באמצעות עורך דין אל שגרירות פורטוגל ואל ממשלת פורטוגל, ולאחר מכן מתחיל הטיפול במשרד הפנים הפורטוגלי, טיפול שנמשך יותר משנה, עד שאנחנו מקבלים את הדרכון המיוחל ויכולים להשתמש בו כרצוננו, בין אם זה באופן אקטיבי או פאסיבי.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...

חומרי איטום לשימוש עצמי

חומרי איטום לשימוש עצמי

אנשים רבים לא מודעים לכך אך פעמים רבות גם בבית חדש לגמרי יכולים להיות ליקויים קשים. ואם בבית חדש יכולים להיות ליקויים הרי זה קל

קרא עוד »