קידום אורגני – גם לעסקים קטנים

קידום אורגני לעסקים קטנים

בעידן האינטרנט של היום ניתן לראות כי לכל עסק יש אתר אינטרנט המופיע ברחבי הרשת. אם בעבר היינו צריכים לפתוח את הספר הצהוב של דפי זהב ולחפש מדביר באזור מגורינו, היום אנו פשוט נכנסים אל מנוע החיפוש ופשוט מקלידים "מדביר בתל אביב" – ותוך שניות מופיעות לנו מגוון תוצאות של אתרי מדבירים שונים. כעת כל שנותר לנו הוא לבחור.

לרוב אנו נעדיף מיד להקליק על האתר הראשון שמופיע בראש תוצאות החיפוש (קראו באתר https://qplay.co מדוע), אם האתר שלו נראה מעניין, מושקע ועם המידע שאנו מחפשים רוב הסיכויים כי פשוט נרים טלפון כדי להזמין את שירותיו, או אפילו נשלח טופס פנייה מקוון באמצעות האתר.

קידום אורגני – כיצד הוא עובד

אין ספק כי השאיפה של כל בעל עסק, קטן או גדול, היא להופיע בראש תוצאות החיפוש ברשת האינטרנט. כדי שדבר כזה יקרה לא מספיק רק להקים אתר אינטרנט לעסק, יפה ככל שיהיה. מנוע החיפוש של גוגל עובד ללא הפסקה בסריקה של כל אתרי האינטרנט הקיימים ברשת, כך הוא יודע להציג את המידע והאתר הרלוונטי ביותר שכל גולש חיפש.

אך כדי שהוא יעניק את הזכות לאתר מסוים להופיע בראש תוצאות החיפוש עבור הגולשים, על האתר להיות כמה שיותר נגיש ואיכותי עבור הגולשים. גוגל מעניק עדיפות ברורה לחוויית המשתמש של הגולשים שלו, ולכן הוא יסמן את האתרים כידידותיים עבור הגולשים באמצעות בדיקה ובחינה של כל אתר ואתר.

כדי להראות לגוגל שהאתר אכן איכותי ונגיש לקהל הגולשים, וכך לשכנע אותו שמגיע לו להיות במיקומים הראשונים בתוצאות החיפוש – יש צורך לבצע מגוון פעולות "מאחורי הקלעים" של כל אתר, וכך לשפר את נראותו והצגתו בפני גוגל, וכך גם בפני הגולשים. אותן פעולות נקראות קידום אורגני.

יתרונות קידום אורגני

כאשר בעל אתר פונה לבדוק איך לבחור חברה לקידום אתרים, מוצא ומשקיע בקידום האתר שלו, זה מעניק לו נקודות זכות רבות בפני גוגל וכך הוא יסמן את האתר שלו כאיכותי וטוב עבור קהל הגולשים – וכך ימקם אותו בראש תוצאות החיפוש.

לצורך ביצוע פעולות אופטימיזציה טובות ויעילות לקידום האתר. מומלץ להיעזר בשירותיו של מקדם אתרים מקצועי. מכיוון שלרוב אותן פעולות קידום תלויות בגורמים רבים ומשתנים, וכדי לדעת אילו פעולות יש לעשות לצורך שיפור האתר – צריך להשתמש במגוון כלים שונים שיבצעו בחינה ובדיקה של האתר, ממש כמו שגוגל בוחנים ובודקים את האתר של העסק.

למרות שקידום אורגני הוא תהליך ארוך שנמשך רב, (למדו עוד בנושא בלינק הזה), ולרוב רואים את תוצאות הקידום רק לאחר מספר חודשים מסוים – אתו תהליך יהיה משתלם ביותר עבור העסק לטווח ארוך. כך כאשר האתר מקודם כמו שצריך באופן שוטף וקבוע, מבוצעים בו פעולות אופטימיזציה ושיפור ללא הרף והמידע שקיים בו מתעדכן באופן תדיר – כך גוגל יסמן את האתר כאתר איכותי, וותיק וטוב וישבץ אותו בראש תוצאות החיפוש לטווח הארוך. כפי שהוזכר בהתחלה, רוב הגולשים יעדיפו להיכנס אל אתרים המופיעים בראש תוצאות החיפוש.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...