מוצרי טבע, איך תשפטו את טיבם

מוצרי טבע

את מוצרי הטבע אנחנו מעוניינים לרכוש ולצרוך על מנת להיות בריאים יותר. מסיבה זו חשוב שאת הרכישה של המוצרים הללו נעשה בצורה מושכלת כדי שנוכל להבטיח כי הם באמת יוכלו להועיל לנו ולא חס וחלילה לעשות את ההפך. לפניכם כמה בדיקות חשובות שיש לבצע טרם רכישת כל תוסף תזונה או מוצר טבע אחר.

האם החברה מוכרת?

מומלץ לרכוש את מוצרי הטבע מחברות אמינות ומוכרות (כאן למשל) אשר ידועות בכך שהן מייצרות את המוצרים שלהן על פי מחקרים מדעיים על פי הצורך.

שירות לקוחות

מומלץ לוודא שיש על האריזות מספרי טלפון ליצירת קשר עם מוקד שירות לקוחות של החברה כך שיהיה עם מי לדבר במקרה של בעיה או שאלה כלשהי.

נוטלים תרופות או חווים מצב רפואי? התייעצו עם רופא

ישנם מוצרי טבע המכילים חומרים פעילים שונים אשר יכולים לייצר אינטראקציות שליליות עם תרופות שונות. במידה ואתם נוטלים תרופות, וודאו כי אתם מתייעצים בנושא תוסף התזונה עם הרופא מראש ויש לבצע את סעיף זה במיוחד במידה וכתוב על אריזת המוצר שיש להתייעץ עם רופא במקרים של הריון, סוכרת או נטילת תרופות מרשם.

בדקו את כמויות הרכיבים הפעילים

הכמויות של הרכיבים הפעילים עשויים להשתנות בין מוצרים שונים של חברות שונות באופן משמעותי. שימו לב לכמות המצוינת על גבי האריזות. כאשר אתם בודקים את הרכיבים של תוסף האומגה 3 למשל בדקו שהמוצר מכיל רק רכיבים טובים, טוב לדעת כי הרכיב הראשון שמצוין הינו בעל הנפח הגדול ביותר במוצר וזה ממשיך כך בסדר יורד.

בדקו את הזנים הספציפיים

בתוספי פרוביוטיקה, כדאי לבדוק בתווית המוצר אם מופיעים הזנים הספציפיים ולא רק סוג החיידקים. הסיבה לכך הינה שזנים שונים יכולים להועיל יותר ופחות למקרים שונים. במידה ואינכם בטוחים מהו הזן לו אתם זקוקים, התייעצו עם מומחה לדבר.

הבטיחו כי התוסף נקי מרכיבים מזיקים

מוצרים אשר מצוין עליהם סימן התקן GMP עומדים למעשה בתקן זה. מדובר בתקן איכות בינלאומי המחמיר מאוד עם מפעלי הייצור, את המגדלים אשר מגדלים את חומרי הגלם מהם המפעלים מפיקים, את הבדיקות שהיצרנים עושים למוצרים שלהם ועוד.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...