מה צריך להביא לפגישה ראשונה עם עורך דין לרשלנות רפואית?

עורך דין לרשלנות רפואית

אם חוויתם מקרה של טיפול רפואי רשלני, הדרך הנכונה להתמודד עם זה היא באמצעות פנייה אל עורך דין שמתמחה בתחום וייצג אותכם מול הרופא ומול המרכז הרפואי בו הוא עובד. במאמר זה נסביר לכם מה עליכם להביא לפגישה הראשונה איתו.

מגמת עלייה במספר הפניות לעו"ד

במהלך השנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במספר האנשים שפונים אל עורכי דין אשר מתמחים בתביעות של רשלנות רפואית. העלייה נובעת הן כתוצאה ממודעות גבוה יותר לנושא והן כתוצאה מעלייה במספר המקרים בהם הייתה, לדעת המטופלים, רשלנות אשר הובילה לנזקים גופניים ו/או נפשיים, זמניים או קבועים. כך למשל אנחנו יכולים לראות לא מעט מטופלים שפונים אל משרד עורכי דין – אלמוג שפירא, על מנת שיטפל בעניינם, ולו כי מדובר באחד המשרדים המובילים בתחום.

על מנת שתהליך הטיפול בתביעה יתבצע כמו שצריך, יש לדעת מה להביא כבר בפגישה הראשונה עם עורך דין לרשלנות רפואית. זאת על מנת שהוא יוכל לקרוא את התיק, להבין את המקרה שלפניו, לזהות האם באמת יש כאן קייס לתביעה וכיצד עליו לגשת לעניין.

לפני שנסביר מה בדיוק אמורים להביא לפגישה ראשונה, חשוב לדעת מה זה רשלנות רפואית, מתי וכיצד היא מתבטאת. ההסבר הכי פשוט לכך הוא, שרשלנות רפואית זה מקרה בו הרופא נהג בצורה לא סבירה באופן חריג אשר סיכנה את המטופל וגרמה לו נזק. לשם כך יש להוכיח שאכן הוא נהג בצורה שאיננה מתקבלת על הדעת מבחינה רפואית ושכתוצאה מההתנהלות שלו, אכן נגרם למטופל נזק.

מה צריך להביא לפגישה ראשונה עם עורך דין?

במהלך הפגישה הראשונה עם עורך דין, הוא צריך להכיר את המקרה ולהבין אותו. לכן יש להביא את התיק הרפואי, את כל המסמכים שיש אודות הטיפול שעברתם, כולל צילומים, בדיקות מעבדה, מכתבים מהרופא, כל מסמך שיכול ללמד על המקרה באופן מלא.

במקרה הצורך, רצוי גם להביא תיעוד ומסמכים של ההיסטוריה הרפואית שלכם, זאת על מנת שהעורך דין יוכל לראות, שהרופא היה צריך להיות מודע להיסטוריה שלכם ולטפל בכם בהתאם. אם יש בידכם מסמכים נוספים שיכולים לעזור להבין את המקרה טוב יותר, אז רצוי להביא. באופן כללי, כלל שתביאו יותר מידע, יהיה לו קל יותר להבין מול מה הוא מתמודד.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...

נכס להשבחה

נכס להשבחה

כיום הרבה מאוד משקיעים מחפשים הזדמנויות השקעה בכדי למנף סכום כסף הנמצא ברשותם. ישנם המון מקומות שניתן להשקיע את הכסף בין אם זה בפתיחת עסק,

קרא עוד »