תמ"א 38 האם זה באמת משתלם לדיירים?

תמ

התכנית תמא 38 היא כבר לא ממש חדשה. נדמה כי כולנו כבר שמענו עליה ורבים מאתנו גם בקשו לבדוק האם הם זכאים גם כן להצטרף לתכנית. כאן אנחנו רוצים לנסות ולבדוק האם אכן מדובר בתכנית שהיא טובה לדיירים ובסופו של דבר גם משתלמת.

תמא 38 היא פרויקט שלא כל אחד יכול להצטרף אליה, קראו אודותיו באתר אנגלאינווסט. אנחנו רוצים לבדוק האם הזוכים המאושרים שכן יכולים להצטרף, הם אכן כל כך מאושרים כמו שזה נראה…

מבנים רבים בישראל נבנו כבר לפני שנים רבות. אלו לא נבנו עם החיזוקים הראויים והם לא יוכלו לשרוד זעזועים כמו רעידות אדמה. בבתים הללו בדרך כלל גם אין חדרי ממ"ד ולמעשה בתים אלו דורשים חיזוקים די מינימליים.

יזמים רבים וקבלנים מציעים כיום לכל מי שמתגורר בבניין כזה, לנסות לבדוק האם הם זכאים להיכנס להליך.

למעשה תוכנית תמ"א 38 לא אמור לעלות דבר לדיירים.

הם ייהנו מחיזוק כללי של המבנה כולו. הם גם ייהנו מחידוש של כל התשתיות וכן תהיה להם תוספת משמעותית לדירה בדמות חדר ממד. מודבר בהחלט בהשבחה של ממש של הנכס ובתוספות משמעותית שאף ישדרגו את איכות הלחיים שלהם.

משתלם או לא?

האמת היא שעל פניו נראה כי מדובר בעסקה משתלמת במיוחד. אך חשוב לבדוק באותיות הקטנות על מנת לוודא כי אכן העסקה כולה שווה את כל מה שכרוך בכל החבילה.

אז בגדול, הדיירים לא אמורים לשלם דבר על התכנית הזו. היזם ייהנה מכך שהוא יוכל להוסיף עוד קומות לבניין אשר אותם הוא יוכל למכור ולכסות את העלויות ולהרוויח יפה על כל התכנית.

אך הבעיה עשויה להתעורר כאשר המעלית שמטבע הדברים תתווסף לבניין תכביד על ההוצאות החודשיות של הדיירים. העובדה כי הבניין יאכלס יותר משפחות תדרוש תשלומי וועד בית גבוהים יותר וכן קיים הקושי משך התקופה של השיפוצים כאשר כולנו יודעים עד כמה לא פשוט להתגורר בתוך אתר בנייה. גם מעבר לדירה חילופית זה לא דבר פשוט וחשוב לקחת הכול בחשבון לפני שקופצים למים.

אנשים שכבר חוו את התהליך נהנים בסופו של דבר מאיכות חיים משופרת ומנכס הרבה יותר חזק ובטוח!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...

דרכון פורטוגלי

דרכון פורטוגלי- כל אחד יכול (כמעט)

לא מעט ישראלים מחפשים בשנים האחרונות דרכים להוציא דרכון זר. אחת המדינות שמאפשרות זאת, היא פורטוגל. דרכון פורטוגלי מעת לעת אנחנו יכולים למצוא באינטרנט, בעיתונות

קרא עוד »
מהו קורס הפושטק של אדם טל?

מהו קורס הפושטק של אדם טל?

אדם טל נחשב לאחד השמות המוכרים ביותר בעולם שיווק השותפים. מדובר על אדם שהצליח לשנות את העולם שלו ולהגיע למיליון הראשון בטרם מלאו לו 30.

קרא עוד »