השפעת פראבנים על ילדים עם אוטיזם

השפעת פראבנים על ילדים עם אוטיזם

ילדים רבים על הרצף האוטיסטי נוטים לגלות התנגדות רבה לפעולות הגייניות בזמן הרחצה, כגון סיבון הגוף או חפיפת הראש. לעיתים רבות הסיבה לכך נעוצה ברגישות של ילדים אלו לפראבנים.

מהם פראבנים?

פרבאנים הם חומרים כימיים, שלהם יש שימושים רבים במוצרי היגיינה וקוסמטיקה, כגון סבונים, מרככים, דאודורנטים, קרמים, מגבונים לחים, שמפו, אבקות כביסה שונות ועוד.

הפרבנים מוגדרים כחומרים משמרים ונספגים בעור. תפקידם הוא להאריך את חיי המוצרים על המדף ולמנוע התרבות של חיידקים במוצר. עם זאת, לשימוש בהם יש השלכות לא בריאות, ובמחקרים מהזמן האחרון אף נמצא קשר בין שימוש במוצרים המכילים פראבנים לבין מקרים של סרטן השד. כיום קיימת מגמה כלל עולמית בשוק הקוסמטיקה להימנע משימוש בחומרים אלו, ולכן רבים מהמוצרים החדשים מיוצרים כיום ללא פראבנים.  

איך משפיעים הפראבנים על ילדים עם אוטיזם?

ילדים הסובלים מאלרגיה לפראבנים יחושו חוסר נוחות רב בזמן השימוש במוצרים השונים המכילים פראבנים, כגון גירוי בעיניים, גירויים שונים בעור, גירודים, חוסר נוחות כללי ועוד. לקריאה נוספת בנושא מומלץ להיכנס אל אתר https://tali-angor.com/.

אבחון רגישות לפראבנים

האם יש דרך לבדוק קיומה של אלרגיה לפרבנים? התשובה היא כן. בבדיקת שתן למציאת חומצות ניתן לאתר את החומצה 4 hdroxybenzoic acid , שרמות גבוהות שלה מעידות על רגישות לפראבנים, וכך לטפל בשיטה ביו רפואית ברגישות זו. לכן, ברחצה של ילדים שאובחנו על הרצף האוטיסטי, מומלץ להימנע ממוצרי היגיינה וקוסמטיקה שיש בהם פראבנים ולמנוע חוויות מתסכלות מההורים והילדים כאחד.

כיום קיים בשוק הקוסמטיקה מגוון רחב של מוצרים נטולי פראבנים, כגון מוצרי קוסמטיקה בעלי תו תקן של 'קוסמטיקה אורגנית', או מוצרים שונים בחנויות קוסמטיקה עליהם נכתב שאינם מכילים פראבנים. בנוסף, בשוק מוצרי ההיגיינה לתינוקות ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרים ללא פראבנים. מוכרים בחנויות אלו בדרך כלל מכירים היטב את המוצרים נטולי הפראבנים ויוכלו להמליץ לכם על מגוון רחב של מוצרים אלו. בהצלחה!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...

בדיקת עבודת גמר לסטודנטים

בדיקת עבודת גמר לסטודנטים

עבודות הגמר מטילות את חתתם על רוב רובם של הסטודנטים. רבים הם הסטודנטים שרואים את העבודות הללו כקושי וכמטלה שקשה עד בלתי אפשרי לעמוד בה.

קרא עוד »