איך מנהלים עסקאות בשוק ההון – אריה גולדין

מסחר יומי בשוק ההון

אנשים רבים מנהלים עסקאות שונות בשוק ההון, אך לא כולם מצליחים לעשות זאת בהצלחה יתרה. למעשה נורא קשה לעמוד בחוקים ובכללים השונים שהצבתם לעצמכם, כאשר רואים את המנייה שלכם מתרסקת ואת כל החסכונות שלכם נמחקים בבת אחת. רוב האנשים בשלב הזה, נוטים להיכנס לפאניקה קלה, האינסטינקט הראשוני יהיה כמובן למכור את כל המניות במחיר הפסד, העיקר להציל חלק מסוים מהכסף. אך למעשה, זוהי בדיוק ההגדרה של ניהול עסקאות לא מוצלח במיוחד. החוכמה היא לנהל את העסקאות שלכם בשוק ההון בצורה מחושבת ומתוכננת מראש, על מנת שלא להשאיר לאמוציות השונות שום פתח להשפעה על צורת ההשקעה. הרגשות יכולים לגרום לנו לבצע טעויות חמורות, לכן מומלץ לוותר עליהן כאשר מדובר על השקעות בשוק ההון. ניתן למצוא לא מעט טיפים וחוקים שונים, אשר יקלו עליכם לבצע את העסקאות המוצלחות ביותר בזמן אמת. אריה גולדין, יועץ השקעות מנוסה, יכול לספק מספר טיפים.

טיפים לניהול עסקאות מוצלח בשוק ההון – אריה גולדין

אריה גולדין טוען שאין שום צורך להתחיל לבצע עסקאות שונות, מבלי שיש לכם הצדקה מוכחת לביצוע הפעולה. כלומר, לפני שמבצעים עסקה כזו או אחרת, יש צורך להבין מה בדיוק מנסים להשיג כאן, מהי ההצדקה לביצוע הפעולה וכדומה. אסור בשום אופן לבצע עסקאות מתוך תחושת בטן או כתוצאה מהשפעת רגשות שונים, היות והדבר יכול לגרום ללא מעט צרות ובעיות רציניות בהמשך הדרך. מעבר לכך, קיים כלל לא כתוב, אשר מגביל את כמות הכסף שניתן לסכן בכל עסקה. הכלל טוען כי אסור לסכן בעסקה אחת, סכום כסף העולה על 5% מכלל חשבון המסחר שלכם. זוהי הדרך הטובה ביותר להבטיח לעצמכם שלא תגיעו למצב של פשיטת רגל, ברגע שעסקה מסוימת מתגלה כמוטעית.

אחד הטיפים החשובים ביותר הוא לפזר סיכונים (קראו כאן https://laad.btl.gov.il/Web/He/TerrorVictims/Page/Default.aspx?ID=36809&ID=36809). כלומר, אסור בשום אופן להתמקד רק בכיוון אחד, אלא יש צורך לפזר את ההשקעה שלכם בין כמה אפיקים שונים. זוהי הדרך האידיאלית להבטיח שגם אם עסקה אחת משתבשת, אחת אחרת תציל עבורכם את המצב. מומלץ לא לזלזל בטיפים האלו, אלא לקחת אותם לתשומת ליבכם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...