איך להשלים בגרויות ולהישאר בחיים

להשלים בגרויות ולהישאר בחיים

אי אפשר שלא לראות כי מערכת החינוך במדינת ישראל לא התאימה את עצמה למאה עשרים ואחת. מה זה אומר על המערכת אם ניקח תלמיד בן שש עשרה משנות החמישים ונשים אותו ב-2019 והוא יוכל להשתלב במערכת ללא בעיה מכיוון שבשבעים שנה כמעט ולא חלו שינויים בשיטות הלימוד, בכיתות והכי חשוב בטכנולוגיה שיש בבית הספר. לכן זה לא מפליא שכל שנה נושרים אלפי תלמידים מהתיכונים ופשוט לא מסיימים בגרות ומאוחר יותר פונים אל GOOL בגרויות להשלים את החסר. כך נוצר מצב שאותם נערים  ונערות מתקשים להתקבל לאוניברסיטה והדבר צבוע את העתיד שלהם בשחור מכיוון שללא בגרות יש קושי לא קטן להצליח היום. על רקע זה יש לציין כי גם מי שנשר מן התיכון לא צריך לומר נואש וכי כיום אפשר להשלים בגרויות בכל גיל וכך להתחיל לעלות על מסלול הרבה יותר מוצלח ועם אופק הרבה יותר ורוד.

מדוע יש נערים ונערות אשר מסגרת בית הספר לא מתאימה להם?

עליכם להבין כי נשירה מבית הספר היא לא תמיד בגלל קשיים לימודיים או בגלל שהילד מתקשה להבין את החומר. פעמים רבות בית הספר קשה לנערים ונערות רבים עקב הקשיים החברתיים שיש בו. יש הרבה מאוד בני נוער אשר אינם מקובלים וכך אין להם כמעט חברים בבית הספר. זה מוביל לכך כי יש קושי לא קטן ללמוד בבית הספר וזה מסביר מדוע בני הנוער הללו נושרים מבית הספר. אותם בני נוער צריכים למצוא מסגרת אחרת אשר תאפשר להם ללמוד ולסיים את הבגרויות ללא כל הלחץ החברתי הזה שיש בבית הספר, לחץ אשר פעמים רבות הוא הרבה יותר קשה מהלחץ הלימודי.

איך אפשר להשלים בגרויות גם לאחר צבא?

עליכם להבין כי העובדה שנשרתם מבית הספר ולא עשיתם בגרויות לא אומרת שאתם לא יכולים להשלים אותם גם לאחר צבא. עליכם להבין כי כיום אפשר להירשם לבית ספר אינטרנטי המציע הכנה לבגרות באינטרנט ושם להשלים את הבגרויות בצורה הרבה יותר טובה מבעבר. בית ספר זה יקל מאוד על הלימודים שלכם ויאפשר לכם לעסוק בדברים אחרים לצד הלימודים שלכם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...