איך לחשב החזר מס לבד?

לחשב החזר מס לבד

החזר מס הוא תשלום שאזרחים אשר שילמו סכום גבוה ממה שהם חייבים לרשויות המס זכאים לקבל. במידה ואכן כך ארע הם זכאים לקבל החזר מס בגין התשלום שהתבצע. תשלום יתר עשוי להתרחש במקרים שונים. לדוגמה, עצמאי משלם מקדמות למס טרם בוצע החישוב השנתי להכנסות שלו. היות שכך ייתכן ולאחר חישוב יתברר כי התשלום שלו היה גבוה ממה שהיה חייב לשלם. גם שכירים עשויים לשלם יותר ממה שהם חייבים וזאת בגין חוסר עדכון נקודות הזיכוי שלהם ועוד.

השוואת סכום החיוב ביחס לסכום ששולם בפועל

כדי לדעת האם מגיע לכם החזר מס יהיה עליכם לבצע חישוב מדויק שכולל השוואה בין סכומי הכסף אותם שלמתם למסים ביחס לסכום שאתם חייבים לשלם בהתאם להכנסות ולנקודות הזיכוי. לאחר שחישבתם את כל הסכומים שהפרשתם למיסים, לאחר שאתם מחשבים כמה כסף אתם אמורים לשלם לאחר עדכון מצב משפחתי או מקום מגורים, השוו בין הסכומים. במקרה ואתם מגלים כי הסכום ששילמתם בפועל גבוה מהסכום שאתם חייבים לשלם, מסתבר כי מומלץ להגיש בקשה לקבלת החזר מס.

כיצד מחשבים לבד?

יש שיטות שונות לחישוב. אם כי ניתן למצוא מחשבונים ייעודיים שיאפשרו לכם לערוך את החישוב באופן עצמי. כך שללא עזרה מקצועית תוכלו להחליט האם עליכם להגיש בקשה לקבלת החזר מס. אם הצלחתם לערוך את החישוב והגעתם למסקנה כי מגיע לכם החזר מס בגין תרומה, הפרשה מהכנסה או כל סיבה אחרת הגישו בקשה.

הגשה עצמית או באמצעות איש מקצוע?

גם את הבקשה תוכלו לבחור האם הנכם מעוניינים להגיש בעצמכם או שהנכם רוצים להיעזר באיש מקצוע עבור כך. יש כיום מספר רב של אנשי מקצוע אשר מציעים שירותים בתחום זה. הללו מכירים היטב את המספרים ואת פרטי החוק, והם יוכלו לנהל את הבקשה שלכם ביעילות מקסימלית. לרוב הגשה מקצועית חוסכת זמן יקר ומאפשרת ללקוח המיוצג לקבל את הכסף שמגיע לו כחוק במהירות רבה יותר וללא מאמץ רב. נכון, הוא משלם בגין השירות סכום מסוים או אחוזים מסך התקבולים, אבל במקרים רבים זה משתלם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...