כמה עולה להוציא ספר?

כמה עולה להוציא ספר

מי לא חלם בשלב כזה או אחר לכתוב ספר, לעלות על רעיון גאוני לסיפור שאף אחד עוד לא חשב עליו ולהתפרסם ביום אחד. הרי רובינו כתבנו בשלב כזה או אחר בחיים, גם אם זה בשיעורי הבעה וגם אם זה כתיבה למגירה. לכולנו יש סיפור שהיינו רוצים לספר, אך לא כולנו מגיעים לשלב שבו אנחנו מוכנים לעשות זאת. מי שכבר סיים את ספר הביכורים שלו, עומד בפני החלטה חשובה – כיצד להוציא לאור את הספר שלו וכיצד להתחיל עם עימוד ספרים textratz. אחת השאלות הראשונות שעולות בראש, היא כמה עולה להוציא ספר? רוב הכותבים משקיעים חודשים אם לא שנים בכתיבת הספר שלהם, כך שאין שום ספק כי מדובר על נושא שקרוב לליבם. אך עם זאת, לרובם חשוב להבין כמה יעלה התענוג לפני שהם יוצאים לדרך.

כמה עולה להוציא ספר – פירוט והסבר לתהליך

קודם כל, חשוב להבין כי המחיר יכול לנוע בין אלפים בודדים לבין מאות אלפים, בהתאם לסוג הספר ולרמת ההשקעה הנחוצה. תהליך ההוצאה לאור כולל מספר שלבים שונים, כאשר ניתן לתמחר כל שלב ושלב, ובכך להעניק לכותב את האופציה להבין את המחיר המשוער של הוצאת הספר שלו (הכירו את טקסט רץ הוצאת ספרי ילדים). ברוב הפעמים, יש צורך להקליד או לתמלל את הספר, לאחר מכן יש צורך לבצע עריכה לשונית והגהה של הטקסט. בשלב הבא יש צורך לבצע עימוד של הספר ועיצוב הכריכות שלו. לאחר כל זאת, מתבצע שלב ההדפסה, הפרסום וההפצה של הספר. כל אחד מהתהליכים האלו יכול לעלות יותר או פחות, תלוי בצרכים של הספר שלכם. למשל, מי שכתב בכתב יד, יצטרך לשלם עבור הקלדה, אך מי שמגיש את הספר בקובץ, יכול לוותר על הסעיף הזה. כאשר מדובר על עריכה לשונית, המחיר משתנה בין ספר לנוער לבין ספר העוסק בנושאים אקדמאיים או פואטיים, הדורשים ידע מקדים. כמו כן, יש צורך להתחשב ברמה הלשונית שבה הספר מצוי וברמה שאליה הוא אמור להגיע.

לסיכום, אין תשובה ברורה לשאלה כמה עולה להוציא ספר, היות והתשובה תהייה תלויה בגורמים רבים. מי שיבחר להשקיע יותר בעיצוב הספר והכריכות או לחילופין בשיווק ובפרסום שלו, ישלם יותר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
יוסי פלדמן

יוסי פלדמן

יוסי אדם סקרן, והוא מתעניין במספר תחומים ושמח לכתוב ולשתף אתכם בתובנות שלו...כי ידע זה כוח.

אולי גם יענין אותך...

איך הלקוחות שלכם יעבדו בשבילכם

איך הלקוחות שלכם יעבדו בשבילכם

סוגיית הפרסום והשיווק מעסיקה את טובי המוחות. כיצד מגדילים מכירות? איך מפיצים את הפרסום? כיצד מגדילים הכנסות בלי להיכנס להוצאות עתק?  אכן אתגר. בעלי עסקים

קרא עוד »