צמחי מרפא וחיזוק המערכת החיסונית

צמחי מרפא וחיזוק המערכת החיסונית

צמחי מרפא וחיזוק המערכת החיסונית יכולים להיות יעילים במיוחד לא רק בעונת החורף, אלא גם בקיץ הישראלי שמאופיין לא פעם ביציאה ממזגן מקפיא ישירות לתוך יום שרבי של 40 מעלות צלזיוס. שינויי טמפרטורות מסוג זה, יכולים בקלות להוביל להתקררויות, הצטננויות ותחושה כללית לא נעימה במיוחד. לכן מומלץ להכין את הגוף מראש ובנוסף לצריכת פרוביוטיקה שחיונית לגוף, כדאי לחזק את מערכת החיסון עם צמחי מרפא ולהימנע ממחלות קיץ מיותרות.

צמחי מרפא וחיזוק המערכת החיסונית שכדאי להכיר לקראת הקיץ

קודם כל, למי שעוד לא מכיר את מלכת מערכת החיזוק הבלתי מעורערת – אכינצאה. מדובר על אחד מצמחי המרפא המוכרים ביותר, היות והיא נחשבת לצמח עוצמתי שמסוגל לחזק את מערכת החיסון ולשפר את תפקודה. האכניצאה מכילה אלקמידים אשר גורמים למערכת החיסון לייצר נוגדנים רבים לצורך התמודדות עם ווירוסים וחיידקים שונים. כמו כן, היא נחשבת ליעילה ביותר בטיפול באלרגיות, במיוחד כאשר מדובר על אלרגיות המאופיינות בגירודים בכל הגוף, בעיתיות במערכת הנשימה העליונה ואטופיק דרמטיטיס. בכל מקרה, אכינצאה נחשבת לצמח שמשפר את תפקודי כל הגוף, כולל מערכת העצבים. היא מסייעת לניקוי ופינוי הרעלים מהגוף, מניעת מחלות וחיזוק מערכת החיסון.

צמח נוסף שחייבים להכיר, הוא סמבוק שחור. צמח זה (קראו אודותיו כאן) נחשב לצמח מיטיב במיוחד עבור מערכת החיסון, היות וניתן להשתמש גם בפירות שלו וגם בעלים שלו. שניהם עשירים בחומרים פעילים שונים שמחזקים את מערכת החיסון, מסייעים לה להילחם באלרגיות עונתיות ובמחלות שונות. הסמבוסק יעיל במיוחד במקרים של הצטננויות, גודל במערכת הנשימה העליונה, סינוסיטיס וסיוע במקרים של אסתמה אלרגית.

כמובן שרובינו מכירים את הג'ינג'ר, הנחשב לנוגד הדלקות האולטימטיבי. הוא מופיע לא פעם במתכונים הודיים ואסיאתיים שונים, אך למעשה מהווה צמח מרפא חשוב ועוצמתי במיוחד. ניתן להשתמש בו בצורתו הטבעית או המיובשת, וליהנות מהתכונות האנטי ויראליות ואנטי בקטריאליות שלו. הוא נחשב לאפקטיבי במיוחד במצבי הצטננות, התקררות, שיעול וכדומה. בנוסף, הוא מסייע להילחם בדלקות מפרקים, מחזק את מערכת העיכול ומגביר את זרימת הדם לקצוות הגוף.

לסיכום, ניתן היום למצוא לא מעט צמחי מרפא בחנות של אמיר פרלמן סחר לחיזוק המערכת החיסונית, לכן כדאי ליהנות מהשפע ולשמור על הבריאות שלכם.